Aalsmeer had een makkie

20 januari 2019 - verslag van Hoofddorp s.v. JO15-2

0

De najaarscompetitie zit erop, de 1e helft van een moeilijk seizoen met soms heel aardig voetbal, soms voetbal dat niet om aan te gluren was maar wel een goede groep met potentie om te groeien en beter te worden, 2 trainers die 150% geven en het team tot op het bot proberen te motiveren, maar goed dat moet er dan natuurlijk wel een keer uit komen....

Vandaag Aalsmeer O15-1 uit, een sterke tegenstander, maar ook weer geen kampioenskandidaat. We gaan het maar niet te lang over deze wedstrijd hebben, de O15-2 van Hoofddorp keek binnen 15 minuten tegen een 3-0 achterstand aan, liep continue achter de feiten aan en liet Aalsmeer lekker zijn ding doen. Na 70 minuten voetbal resulteerde dat in een dikke verdiende 7-0 nederlaag...

Als toeschouwers probeer je dan te begrijpen waar dat aan kan liggen, 3 keer in de week trainen, SOP gesprekken, evaluatie momentjes, veel oefenwedstrijden die met een bepaalde gedachte (van kwalitatief mindere tegenstanders naar moeilijke tegenstanders) gepland worden om in de groep vertrouwen te kweken.

Je ziet op sommige momenten wel dat de groep beter is geworden, dat er fases in de wedstrijd zijn die wel goed gaan, dat deze groep het dus wel kan. Vaak komt dit boven drijven tegen kwalitatief mindere tegenstanders, of als er gespeeld wordt tegen een van onze buren (en daar rekenen we BSM ook toe... 😉)

De juiste instelling (en die begin niet in de kleedkamer een uur voor de wedstrijd) en “drive” om een wedstrijd te winnen en het nakomen van de onderlinge afspraken is iets waar men denkt dat de schoen wringt, daar moeten jullie als groep toch echt meer energie in steken, coach elkaar, denk “echt” na over een gespeelde wedstrijd, durf kritisch te zijn naar elkaar maar ook naar Rick en Nick!

Probeer onder de druk uit te voetballen, door vooruit te denken, elkaar op het juiste been in te spelen, soms van achteruit op te bouwen, en dan weer eens de lange bal te kiezen, de tegenstander op de juiste momenten op te jagen (zowel door onze voorste linie als op het middenveld), door hoog druk te zetten. Wees creatief en brutaal in het veld (of zijn jullie thuis ook altijd zo braaf 😊). Laat de bal het werk doen en maak gebruik van elkaars goede en minder goede kwaliteiten.

Er staat ons een stevige 2e seizoenshelft te wachten met wat oude bekenden (Amstelveen, Hertha en UNO) maar ook een behoorlijk aantal nieuwe clubs (Candia, Spakenburg, Baarn...), al met al weer een leuke uitdaging, op naar een prima 2e seizoenshelft...

Tot dan..…