Voetbalvereniging SV hoofddorp
Home | Algemene voorwaarden | Sitemap



Raamdecoratie met huisnummer en naam van matglasfolie
Op de Eretribune

Op de Eretribune

In elk nummer van Uit & Thuis stellen we in deze rubriek een hoofdsponsor van S.V. Hoofddorp aan je voor. Ze leveren immers een waardevolle bijdrage aan onze vereniging. Graag laten we je in dit nummer kennismaken met Alexander van der Pijl; directeur/eigenaar van Uitvaartcentrum Dunweg in Hoofddorp.

door: Karen van Droffelaar

ELK MENS IS BIJZONDER
Ik heb mijn uitvaart al helemaal uitgedacht:
De gasten worden ontvangen op een strand. Het liefst een Caribisch strand; azuurblauwe zee, wit zand en wuivende palmen. Dan komt Abba (graag originele setting) met het lied ‘I have a dream’, gevolgd door Vangelis met het mooie ‘Conquest of Paradise 1492’
en als klap op de vuurpijl………Robbie Williams live met ‘Angels’.
Daarna word ik, in speciale doeken gewikkeld, in een bootje op een stapel hout gelegd. Het bootje wordt zachtjes richting de open zee geduwd en via een brandende pijl door een boogschutter in brand gestoken. (Ik vind zelf een Vikingbegrafenis intrigerend.)
“Dit laatste is helaas niet toegestaan”, zegt Alexander later in het gesprek, “er is wel de mogelijkheid om op vier plaatsen uit de kust van Engeland en Schotland een zeemansgraf te krijgen. In speciale troggen, waar de zee meer dan driehonderd meter diep is, kan en mag dit wel”.

Elke uitvaart is bijzonder, want elk mens is bijzonder.
Ik word ontvangen in de stijlvolle locatie aan de Achterweg 40 in Hoofddorp.
“Dit is precies de uitstraling die we voor ogen hadden”, vertelt Alexander trots als ik hem complimenteer met de geslaagde nieuwbouw.
Het kenmerkende van Dunweg Uitvaartzorg is dat men nergens van opkijkt. De traditionele uitvaart met ‘koffie en cake’ is langzaam aan het veranderen. Volgens directeur/eigenaar Alexander van der Pijl, die ik namens het clubblad mocht spreken, wil ‘mijn’ generatie juist iets bijzonders van zijn/haar uitvaart maken. “Dat zie je terug in bijvoorbeeld kleding, bloemen, bijzondere locaties voor condoleance, life muziek en vervoer”, legt hij desgevraagd uit. Dunweg helpt bij het maken van die keuzes. “Het mag nooit gebeuren dat men achteraf zegt: ‘had ik maar geweten dat dit ook kon’”, zegt hij beslist. “Wij vinden het contact met de nabestaanden erg belangrijk en willen hen zo goed mogelijk bijstaan. We willen graag weten wie de overledene was, zijn/haar kenmerken en wat voor diegene belangrijk was. Op die manier kunnen we het afscheid tot in de puntjes verzorgen en de juiste eer betonen aan de overledene”.

Prijzen en Kids foundation
Wat betekent het winnen van De Grote Ondernemersprijs Haarlemmermeer 2011 en de Publieksprijs 2012 Noord Holland? “Dat je in een branche als de onze toch kunt uitblinken en een bepaald imago op de kaart kunt zetten”, krijg ik als respons.
Hierop neem ik een zijsprong naar S.V. Hoofddorp, want als sponsor ziet Alexander liever niet ‘Dunweg’ op de shirt van een team prijken. “Ik zie liever de naam van een goed doel dat we met onze ‘Kids foundation’ nastreven erop”, zegt hij.
Deze foundation is opgericht vanwege het honderd jarig bestaan van Dunweg. Met dit goede doel investeren ze in lokale en nationale projecten waarmee kinderen écht geholpen zijn. Het mooie van dit project is dat iedereen met een initiatief voor een specifiek doel zich kan aanmelden.

Alexander vertelt verder dat hij Jos Koeckhoven al heel lang kent, zelf bij de club heeft gevoetbald en dat zijn kinderen Denzel en Nigel respectievelijk bij de D7 en de F9 voetballen. “Ik wil graag een bijdrage leveren aan de sportbeleving van de jeugd”, antwoord hij als ik vraag waarom Dunweg sponsor is geworden.
Alexander laat een beetje in het midden hangen of S.V. Hoofddorp nog een toernooi sponsoring van hem mag verwachten. “Het is er nog steeds niet van gekomen, maar als een andere sponsor stopt met een toernooi kunnen we dat altijd nog bekijken”.

Vrije tijd
“Ik probeer een normale werkweek aan te houden en tijd vrij te maken voor het gezin. Alleen door de 24/7 baan moet ik wel eens bij nacht en ontij klaarstaan voor onze opdrachtgevers”.
De reden van deze reactie was mijn vraag of een directeur/eigenaar van vier uitvaart vestigingen, gastdocent op het ROC Amsterdam en werkzaam in een branche waarbij je dag en nacht klaar staat, nog privé tijd heeft.

Na afloop thuis van het openhartige en verhelderende gesprek over de uitvaart branche, ben ik toch nog iets vergeten te vragen; ‘mag je ook met meerdere personen in een kist begraven worden’? Stel dat je tegelijk met een geliefde komt te overlijden, mag je dan bij elkaar? Het scheelt ruimte én ik vind het wel een mooi symbolisch afscheid.

25 mei Opendag
Deze vraag kan ik mooi stellen op zaterdag 25 mei. Dunweg Uitvaartzorg is dan geopend voor belangstellenden. Van 10.00 uur tot 16.00 uur staat Alexander samen met zijn medewerkers klaar om u te adviseren en uw vragen over de uitvaartmogelijkheden, verzekeringen en kosten te beantwoorden.
Meer informatie: www.dunweg.nl